BİLGİ TALEP FORMU
Erciyes İnşşat

Tarihi Taşköprü’de 5 bin kişiye iftar

Adana’nın önde gelen inşaat firmalarından Pırlanta Erciyes’in, İl Müftülüğü iş birliğiyle tarihi Taşköprü’de düzenlediği geleneksel iftar programlarının 19.’su, yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Dünyanın kullanılan en eski köprüsü unvanına sahip Taşköprü’deki iftar programına, her yaştan vatandaş yoğun katılım gösterdi. Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Adana İl Müftüsü Arif Gökçe'nin dualarıyla başladı. Daha sonra bir konuşma yapan İl Müftüsü Arif Gökçe, iftara katılan vatandaşlara teşekkür etti. Gördüğü manzara karşısında duygularını ifade etmekte zorlandığını belirten Gökçe, “Mümin kardeşlerimizin, Adana’nın dört bir yanından çocuklarının ellerinden tutarak 3 bin yıllık tarihi Taşköprü’nün üzerindeki bu iftar programımıza teşrif etmiş olmaları her türlü takdirin üzerindedir” dedi.


SEMA GÖSTERİSİ SUNULDU

İl Müftüsü Arif Gökçe’nin konuşmasının ardından, Pırlanta Erciyes İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beluk ve Genel Müdür Ferhat Beluk, masaları tek tek gezerek misafirlerle sohbet edip, şimdiden bayramlarını tebrik etti.

Ramazan ayının birlik, beraberlik, sevgi, kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunu belirten Muammer Beluk, böylesine güzel bir akşamda, böylesine güzel ve tarihi mekânda Adanalı hemşehrileriyle iftar sofrasında buluşmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Tarihi Taşköprü’yü dolduran yaklaşık 5 bin vatandaş, sema gösterisi eşliğinde, huzur içinde iftarlarını açtı. Program, dualarla son buldu.

Pırlanta Erciyes'ten Kızılay’a Kan Bağışı

Savaşta, barışta, doğal afetlerde olduğu kadar barış zamanlarında da insanların kan ihtiyacını karşılamak için çalışan Türk Kızılayı’nın Adana genelinde yaptığı kan bağışı kampanyasına inşaat sektörünün güçlü firması Pırlanta Erciyes 500 çalışanı ile bağış yaparak katkıda bulundu.

Kan bağışına destek verdikleri için Pırlanta Erciyes Şirketler Grubuna teşekkür eden Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı,” Türk Kızılayı olarak yaptığımız kampanyalarla, hastanelerde kan ihtiyacı olan hastaların kan ihtiyaçları karşılanıyor. Bu ihtiyaç, değerli halkımızın yaptığı bağışlar sayesinde oluyor. Bu nedenle kan bağışı kampanyamıza katılım ne kadar çok olursa, stoklarımız o kadar güçlenecek, o kadar fazla ihtiyaç sahibinin yanında olabileceğiz. Olağanüstü durumlar için her gruptan kan stoklarımız mevcut. Ancak bu stokların tükenmemesi için kullanılan kan ürünün yerine yenisi koymak gerekir. Bu nedenle Pırlanta Erciyes ailesine kampanyamıza gösterdiği destek nedeniyle teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Pırlanta Erciyes Şirketler Grubu Müdürü Ferhat Beluk ise,” Mümkün olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya gayret ediyoruz. Ancak hem çalışanlarımızın sağlığı hem de milletimizin ihtiyaç duyduğu kan eksikliğini gidermek adına böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmamızın ayrı bir anlamı var. 500 personelimizin yanı sıra yoldan geçen vatandaşları da kan bağışına davet ettik. Kızılay'ın kan stokları için bir miktar katkı sağladıysak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

KARDEŞLİK İFTARI

Pırlanta Erciyes İnşaat'ın geleneksel olarak her yıl düzenlediği bu sene 18'incisi gerçekleşen Tarihi Taşköprü üzerinde ki iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti. Adana İl Müftlüğü ile düzenlenen “Eski Ramazanlar” tadında geçen iftar yemeğine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana İl Müftüsü Arif Gökçe, Pırlanta Erciyes İnşaat'ın İş Ortakları, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile 5 bin vatandaş katıldı.

Kuran tilaveti ve Adana İl Müftüsü Arif Gökçe'nin dualarıyla başlayan iftar programında konuşan Pırlanta Erciyes İnşaat Genel Müdürü Ferhat Beluk, iftara katılan vatandaşlara teşekkür ederken, “Bugün burada birlik içinde olmayı yaşattığımız ve yaşadığımız için çok mutluyum. Sizler bizim iftar yemeğimize katılıp bizlerin sevinçlerine, mutluluklarına ortak oldunuz.” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise "Suriye'de ki kardeşlerimize yapılan saldırıları kınıyoruz. Allah'a şükürler olsun ki, bugün bize; bayrağımızın gölgesi altında bir araya gelebilme fırsatı sundu. Komşu ülkelerde din kardeşlerimiz ateş çemberinin içerisinde dualarımız Suriye'de, Irak'ta, Libya'da kanı akan Müslümanlara, Doğu Türkistan’da inançlarından dolayı katledilen din kardeşlerimiz için gitsin. Adana da Suriye'den gelen kardeşlerimiz var, hepsine Allah'tan yardım diliyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Pırlanta Erciyes İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beluk ve Genel Müdür Ferhat Beluk teker teker masaları ziyaret ederek vatandaşların iftarlarını ve gelecek Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Tarihi Taşköprü’yü dolduran vatandaşlar sema gösterisi eşliğinde, huzur içinde iftarlarını yaptı.

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

KAYSERİ / TALAS MEHMET-MUAMMER BELUK ÇOK PROGRAMLI LİSESİ ve YATILI ÖĞRENCİ YURDU Mehmet ve Muammer BELUK tarafından yaptırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanmıştır. 2009 yılında onayı alınmış ve 19 Kasım 2009 tarihinde de eğitim-öğretime başlamıştır.

Okul binasında 14 derslik, mutfaklı wc'li Anasınıfı ve idare odaları vardır. Okul bünyesinde Ticaret Meslek Lisesi Bilgisayarlı Muhasebe bölümü, Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü, Genel Lise bölümü programları vardır. Hali hazırda Bilgisayarlı Muhasebe bölümü, Çocuk Gelişimi bölümü 2010-2011 öğretim yılında alan tercihi doğrultusunda açılmış olup 284 öğrenci öğrenim yapmaktadır.

Aşağıdaki fotoğrafta Muammer Beluk'u Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen ödül töreninde görebilirsiniz.

HAYAT SADECE İŞTEN İBARET DEĞİLDİR

 

Kurttepe Köyü Çatalan Köprüsü mevkiinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan alınan 100 dönümlük alanda gerçekleştirilen fidan dikimine; Adana Valisi Hüseyin Avni COŞ, Orman Bölge Müdürü Ata KAHYA ve çok sayıda doğa gönüllüsü vatandaş katıldı.

PIRLANTA ERCİYES; geleceğe yönelik en büyük projesini hayata geçirdi. Hızla artan insan nüfusu karşında, şehirlerdeki betonlaşmanın geleceğimiz adına oluşturduğu tehlike karşısında, 5,000 adet fidan dikimi gerçekleştirerek bu konudaki ilk ve en büyük adımı atmış oldu.

Doğanın insanoğluna verdiğini, tekrar doğaya kazandırmak adına gerçekleştirilen projeye ilgi ve katılım son derece yüksek oldu. ERCİYES İNŞAAT'ın göstermiş olduğu duyarlılık, özellikle de faaliyet gösterdiği sektör göz önünde bulundurulduğunda çok daha büyük anlamlar kazandırdı bu projesine. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile ortak yürütülen projenin, ERCİYES İNŞAAT'ın gelecek nesillere sunduğu bir armağan olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkan Ferhat BELÜK, "Hayat Sadece İş'ten İbaret Değildir." dedi.

OYUNCAK TARİHGEÇMİŞİN İZLERİ GÜN IŞIĞINA ÇIKTI
Geçmişin anılarını üzerinde taşıyan ve yaklaşık 100 yıllık bir tarihe sahip olan ahşap oyuncaklar, Erciyes İnşaat ile Temizler Gıda tarafından ortaklaşa hayata geçirilen proje ile gün ışığına çıktı.

HER PARÇA GEÇMİŞİN İZLERİNİ TAŞIYOR
Her biri yaklaşık 100-150 yıllık bir tarihe sahip olan ve geçmişin anılarını üzerinde taşıyan parçalar gün ışığına çıkarıldı.

“HEPSİNDE AYRI BİR HAYAT VE TARİH VAR”
“Hangi gözyaşlarıyla sulandılar,
hangi kahkahalara eşlik ettiler
ve hangi yaşamlara tanıklık ettiler kim bilir?
Baktığımızda bir oyuncak, bir kilim,
küçük ve basit bir sehpa,
içine köz konularak ısıtılan bir ütü,
kırk yıl hatır bırakılan kahvelerin
yudumlanarak oturulan koltuklar olarak görülen bu eşyalar,
ne heyecanlara, ne acılara, ne hüzünlere,
ne coşkulara ve ne mutluluklara tanıklık etti kim bilir?
Ceylan gözlü gelinlik kızlar
ve bıyıkları yeni terlemiş genç delikanlıların
heyecanlarını hissediyorsunuz adeta.
Çünkü hepsinde ayrı bir hayat ve ayrı bir tarih var.”

 

PIRLANTA ERCİYES'İN TAKIM RUHUPırlanta Erciyes İnşaat,  personeli arasında takım ruhunu yaşatan firma olarak da öne çıkıyor. Başarının sadece bir kişinin uhdesinde olmadığı, arkasında ekip çalışmasının bulunduğu bilinciyle personeli arasındaki birlik, dayanışma, sevgi ve saygıyı güçlendiren projelere imza atan firma, son olarak katıldığı Dragon Kano yarışmasında dereceye giremese de takım ruhunu yaşattı.

Pırlanta Erciyes Şirketler Grubu Genel Müdürü Ferhat Beluk, yarışmaya katılan 36 takım arasında 12. sırada yarışı tamamladıktan sonra yarışmaya katılan tüm ekibi yemekte ağırlamakla kalmayıp, onlara birer de plaket vererek, teşekkür etti.

Beluk, ''Bu tür yarışmalarda kazanmak elbette önemli ancak, bundan daha önemlisi takım ruhunu yaşatmaktır. Bu anlamda Dragon Festivali bizim için büyük bir fırsattı. Takım olarak, takım ruhunu yaşamak istedik. Herkes o takımda şunu anladı; 25 kişilik bir ekibimiz vardı. 17 kişi kanoda geri kalan 8 kişi yedek olarak beklediler. Ve herkes aynı anda kürek çekmeden o kano ilerleyemeyeceğinden hep birlikte mücadele ettik'' dedi.

Ekipteki hiç kimsenin sporcu olmadığının altını çizen Beluk, ''Kimisi mimar arkadaşlarımızdı, kimisi iş ortaklarımızdı. Aramızda bölge müdürü, banka müdürü de vardı. Çalışan arkadaşlarımızın hiçbiri aktif spor yapmıyordu. Spor yapmak hepimize iyi geldi. Ailelerimizle hoşça vakit geçirdik. Dereceye girememe de bizi hiç mi hiç üzmedi. Yarışmadan sonra biz bir kutlama yaptık ama bu kutlama ekip ruhumuzun gücünün kutlamasıydı'' diye konuştu.

 

Takım Ruhunu Ödüllendirdik

Ferhat Beluk'un, takım arkadaşlarına verdiği plakette şu ifadeler yer aldı:
“Kurumlar arası Dragon Bot Yarışmasında takım olmanın anlamını, birlikte hareket etmenin önemini ve hepsinden öte hayatın sadece işten ibaret olmadığını, Pırlanta Erciyes Kürek Takımı olarak aramızda yer almanızdan onur duyduk.”
Ferhat Beluk, Pırlanta Erciyes Kürek Takımı kurma kararı da aldıklarını belirterek, tüm arkadaşlarıma plaket vererek teşekkür etti.
Spor’dan Sanat’a Pırlanta Erciyes Pırlanta Erciyes, Dragon Festivalinde sergilenen “Takım Ruhu”nun devamını sağlamak adına tüm kürek takımını aileleriyle birlikte; başrollerini Nurseli İDİZ ve Armağan ÇAĞLAYAN’ın paylaştığı “TATLI KAÇIK” adlı tiyatro oyununda yine bir araya getirdi.

adana reklam, adana tasarım